Terapia antyalkoholowa - Warszawa

Uzależnienie od alkoholu jest uznawane obecnie za chorobę przewlekłą. Jest to choroba, której nie jesteśmy w stanie wyleczyć. Można ją jednak zatrzymać, a co za tym idzie zniwelować jej negatywny wpływ na codzienne życie i zdrowie osoby uzależnionej oraz życie jej bliskich. 

 

Istotnym elementem leczenia uzależnienia od alkoholu jest terapia uzależnień alkoholowych. Może ją realizować psychiatra od uzależnień lub psychoterapeuta. Efektywność terapii jest uzależniona od szeregu czynników:

  • gotowości pacjenta do podjęcia leczenia (terapia uzależnień jest nieskuteczna w sytuacji, w której pacjent nie przyznaje się do problemu, samoświadomość osoby uzależnionej jest kluczowa dla rozpoczęcia leczenia w ośrodku odwykowym), 
  • wyboru formy terapii (terapia może być realizowana w ramach terapii ambulatoryjnej lub w zamkniętym ośrodku terapii uzależnień. Terapia uzależnień w ośrodku zamkniętym jest szczególne rekomendowana osobom, które obawiają się, że czynniki w najbliższym otoczeniu nie pozwolą im zachować abstynencji, a co za tym idzie ukończyć terapii), 
  • zastosowanych przez terapeutę metod i technik leczenia (psychiatra od uzależnień dysponuje szerokim wachlarzem metod i technik leczenia, które może wybierać adekwatnie do indywidualnych potrzeb pacjenta).
Terapia alkoholowa wymaga kompleksowego podejścia do problemu, a więc odniesienia się do kwestii związanych uzależnieniem fizycznym, jak i psychicznym. Jednocześnie w terapii antyalkoholowej bardzo ważna jest praca z najbliższym otoczeniem osoby uzależnionej.  

Nasza oferta

Prowadzimy terapie dla osób uzależnionych, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Leczenie uzależnień – Warszawa

Ośrodek Terapii Uzależnień PRZYSTAŃ to miejsce, w którym zapewniamy profesjonalne leczenie alkoholizmu. Na bazie wieloletnich doświadczeń w pracy z osobami uzależnionymi opracowaliśmy program terapeutyczny oparty na pracy indywidualnej z elementami terapii grupowej. Jesteśmy przekonani o tym, że praca indywidualna przynosi najlepsze efekty, ponieważ pozwala na:

  • zidentyfikowanie i nazwanie przyczyny problemu – powodu, który skłania osobę uzależnioną do sięgania po alkohol, 
  • poznania swoich schematów zachowań – ich znajomość umożliwia wczesną identyfikację nawrotów choroby i przeciwdziałanie im zgodnie z indywidualną rekomendacją, 
  • indywidulaną pracę w zakresie reedukacji osoby uzależnionej, nauki asertywności, zachowań społecznych i panowania nad emocjami – wszystkie te elementy należą do szerokiego wachlarza narzędzi, jakie w trakcie leczenia zdobywa pacjent po to, aby po zakończeniu terapii móc samodzielnie panować nad nałogiem i znajdować motywację do zachowania abstynencji.

Personalizacja terapii antyalkoholowej, na którą pozwala praca indywidualna postrzegana jest jako podejście nieszablonowe. Tradycyjna terapia alkoholowa obejmuje bowiem pracę w grupie, w której osoba uzależniona powinna poszukiwać wsparcia i zrozumienia. Podejście to zakłada konieczność odnalezienia się w interakcji grupowej, co dla wielu osób stanowi bardzo duże wyzwanie. Indywidualna praca z terapeutą jest pod tym względem znacznie prostsza, a co za tym idzie formuła terapii antyalkoholowej staje się przez to bardziej przystępna

Terapia antyalkoholowa to najlepsze narzędzie do walki z uzależnieniem i odzyskania kontroli nad swoim życiem. Mieszkańców miasta Warszawa i okolicznych miejscowości zainteresowanych podjęciem terapii uzależnień zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Dogodna lokalizacja zapewnia szybki i sprawny dojazd z dowolnego punktu na mapie miasta, podczas gdy odległość dzieląca nas od ścisłego centrum aglomeracji gwarantuje ciszę i spokój.

Przystań

Terapia uzależnień alkoholowych: Dlaczego Ośrodek Terapii Uzależnień PRZYSTAŃ?

Pomożemy

Jeżeli masz szereg pytań i nie znasz odpowiedzi, skontaktuj się z Naszymi specjalistami – chętnie Ci pomożemy!

Jesteśmy prywatnym ośrodkiem odwykowym. Zapewniamy indywidualne podejście w oparciu o sprawdzone metody i techniki leczenia uzależnień. Zatrudniamy wyłącznie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, a pacjentom oferujemy komfortowe warunki bytowe, które sprzyjają koncentracji na procesie leczenia i wychodzenia z nałogu. Jako ośrodek terapii działamy kompleksowo. 

Obok terapii indywidualnej i grupowej oferujemy możliwość poddania się detoksowi alkoholowemu pod nadzorem wykwalifikowanego zespołu medycznego. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Interwencja

Ktoś bliski nie chce się leczyć? Nie widzi własnego uzależnienia? Nie widzi konsekwencji?
Zadzwoń do nas. Nasi interwenci kryzysowi przyjadą we wskazane miejsce.
Zrobimy co w naszej mocy, aby zabrać Uzależnionego na leczenie.

Pomożemy także i Tobie!