Odwyk alkoholowy

Leczenie alkoholizmu to długotrwały proces, którego podstawowym celem jest przerwanie ciągu picia i zachowanie abstynencji. W tym celu terapeuci i ośrodki leczenia uzależnień stosują różne metody. Najczęściej odwyk alkoholowy odbywa się poprzez psychoterapię – zajęcia indywidualne i terapię grupową. W zależności od przyjętej metodyki pracy ośrodki skupiają się na odwyku poprzez terapię grupową z elementami terapii indywidualnej lub odwrotnie. 

Działający w niedalekim sąsiedztwie miasta Warszawa Ośrodek Terapii Uzależnień PRZYSTAŃ prowadzi odwyk alkoholowy. W naszej pracy koncentrujemy się na psychoterapii indywidualnej z elementami terapii grupowej. Doświadczenie pokazuje nam, że ta forma leczenia alkoholizmu przynosi najlepsze rezultaty. Wynika to przede wszystkim z możliwości zidentyfikowana przez osobę uzależnioną źródła problemu – okoliczności, emocji, potrzeb, które skłaniają ją do uciekania w nałóg.

 Równocześnie w trakcie odwyku pacjenci uzyskują szeroki wachlarz narzędzi, które wspierają ich w szybkim identyfikowaniu nawrotów choroby alkoholowej i przeciwdziałania im. Ofertę terapii uzupełnia wsparcie, jakie zapewniamy osobom, które ukończyły odwyk alkoholowy w naszym ośrodku.

Nasza oferta

Prowadzimy terapie dla osób uzależnionych, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Na czym polega odwyk alkoholowy?

Dla wielu osób najlepszą formą terapii jest odwyk zamknięty. Odwyk alkoholowy w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień jest dobrowolny. Jeśli jednak zdecydujemy się na tę formę terapii musimy pamiętać o tym, że uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych jest obligatoryjne. Proces odwykowy można podzielić na dwa etapy. Pierwszy to detoks. Drugi to terapia odwykowa. 

Detoks alkoholowy ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i szkodliwych substancji pochodzących z alkoholu. Odbywa się w pierwszych dniach po odstawieniu używki i zwyczajowo trwa od 7 do 10 dni. To, jak przejdziemy detoks jest kwestią indywidualną. Zależy od stopnia uzależnienia, długości ciągu alkoholowego, a także zakresu dodatkowo spożywanych substancji. Bardzo ważne w detoksie jest odpowiednie wsparcie organizmu. W ten sposób możemy przyspieszyć proces jego oczyszczania, jednocześnie niwelując nieprzyjemne dolegliwości fizyczne i psychiczne. 

Terapia alkoholowa jest realizowana w ramach terapii indywidualnej i grupowej. Jednym z elementów terapii jest trening asertywności, umiejętności społecznych oraz interpersonalnych. Bardzo ważnym elementem leczenia alkoholizmu jest samoświadomość pacjenta. W trakcie terapii nabywa on nie tylko wiedzę na temat uzależnienia i jego mechanizmów w ogóle, ale przede wszystkim poznaje wzorce swoich zachowań, dzięki czemu łatwiej mu walczyć z chorobą i zachować trzeźwość. 

Odwyk: Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Samodzielne zmaganie się z chorobą alkoholową jest bardzo trudne i nader często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dlatego podejmując decyzję o leczeniu warto skorzystać z profesjonalnej pomocy ośrodka odwykowego, który:

–        dysponuje wykwalifikowaną kadrą medyczną i zapleczem do kontrolowanego i bezpiecznego przeprowadzenia detoksu organizmu,

–        zatrudnia terapeutów z doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi,

–        posiada własne know-how, co przekłada się na autorskie metody terapii i pracę z pacjentami,

–        zapewnia komfortowe warunki bytowe,

–        oferuje kompleksowe podejście do leczenia.

Odwyk w ośrodku to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i wsparcie, jakie uzyskują pacjenci na każdym etapie terapii. Odwyk alkoholowy zamknięty rekomendujemy przede wszystkim tym osobom, które ze względu na pokusy lub aktualną sytuację życiową nie są w stanie zachować trzeźwości przebywając w domu. Praca z terapeutami poza miejscem zamieszkania stwarza dogodne warunki do nabrania dystansu i spojrzenia na swoje problemy z innej perspektywy. To także czas, który sprzyja nauce asertywności i zwiększa prawdopodobieństwo zachowania abstynencji po zakończeniu terapii odwykowej.

Przystań

Odwyk alkoholowy – Warszawa

Pomożemy

Jeżeli masz szereg pytań i nie znasz odpowiedzi, skontaktuj się z Naszymi specjalistami – chętnie Ci pomożemy!

Do skorzystania z pomocy Ośrodka Terapii Uzależnień PRZYSTAŃ zachęcamy mieszkańców miasta Warszawa i okolicznych miejscowości. Dogodna lokalizacja zapewnia szybki i sprawny dojazd z dowolnego punktu na mapie miasta, podczas gdy odległość dzieląca nas od ścisłego centrum aglomeracji gwarantuje ciszę i spokój.

Zapewniamy bardzo dobre warunki – pełne wsparcie psychologiczne, komfortowe zakwaterowanie, spersonalizowane podejście i możliwość uczestnictwa w różnych formach terapii. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. 

Interwencja

Ktoś bliski nie chce się leczyć? Nie widzi własnego uzależnienia? Nie widzi konsekwencji?
Zadzwoń do nas. Nasi interwenci kryzysowi przyjadą we wskazane miejsce.
Zrobimy co w naszej mocy, aby zabrać Uzależnionego na leczenie.

Pomożemy także i Tobie!