Potrzebujesz szybkiej pomocy ? Zadzwoń teraz o każdej porze dnia 24h/7

Regeneracja

Odtrucie organizmu

Detoks alkoholowy – Warszawa

Detoks alkoholowy ma na celu odtrucie organizmu z toksyn pochodzących z alkoholu etylowego. Profesjonalnie przeprowadzony detoks to także sposób na uzupełnienie niedoborów elektrolitów, soli mineralnych i witamin. Przywrócenie naturalnej równowagi gospodarki jonowo-elektrolitowej organizmu łagodzi fizyczne objawy związane z zespołem abstynencyjnym i wzmacnia motywację do zachowania trzeźwości.

Jak przebiega odtrucie alkoholowe? Gdzie można się poddać detoksykacji organizmu? – Sprawdź ofertę Ośrodka Terapii Uzależnień PRZYSTAŃ.

Nasza oferta

Prowadzimy terapie dla osób uzależnionych, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Odtrucie alkoholowe: Na czym polega?

Kilkutygodniowe, a nawet kilkudniowe spożywanie alkoholu prowadzi do poważnych zaburzeń w gospodarce jonowo-elektrolitowej organizmu, niedoboru minerałów i witamin. W związku z tym odstawienie alkoholu może powodować bardzo nieprzyjemne, a w skrajnych przypadkach nawet niebezpieczne dla zdrowia objawy fizyczne i psychiczne. Objawy te pojawiają się w odpowiedzi na głód biochemiczny organizmu i są utożsamiane z zespołem abstynencyjnym. Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, na czym polega odtrucie alkoholowe po kilkudniowym czy kilkutygodniowym ciągu i jak bardzo skomplikowany jest to proces. Z tego też powodu odsetek osób uzależnionych, które decydują się a detoksykację w domu wciąż jest wysoki. Podobnie jak odsetek osób, którym nie udaje się skutecznie przerwać ciągu alkoholowego i utrzymać abstynencji bez profesjonalnego wsparcia.

Detoks alkoholowy trwa od 7 do 10 dni. Jego celem jest przerwanie ciągu alkoholowego, przy jednoczesnym złagodzeniu fizycznych i psychicznych skutków abstynencji. Odtrucie alkoholowe polega na usuwaniu toksyn z organizmu i uzupełnianiu płynów. Dodatkowo w celu regeneracji organizmu procedurę detoksu wzbogaca się o kroplówki witaminowe.

Podczas detoksu podawane są również środki przeciwbólowe, nasenne i uspokajające. Celem farmakoterapii w odtruciu alkoholowym jest złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego i poprawa samopoczucia pacjenta.

Przystań

Detoks alkoholowy w Warszawie

Pomożemy

Jeżeli masz szereg pytań i nie znasz odpowiedzi, skontaktuj się z Naszymi specjalistami – chętnie Ci pomożemy!

Jako prywatny ośrodek terapii uzależnień oferujemy detoks alkoholowy. Naszym celem jest wsparcie osób uzależnionych, które chcą przerwać ciąg alkoholowy i rozpocząć leczenie odwykowe. Detoks przeprowadzamy w naszym ośrodku przy współpracy wykwalifikowanego i doświadczonego zespołu medycznego. Czuwa on nad zdrowiem, bezpieczeństwem oraz dobrym samopoczuciem pacjenta na każdym etapie oczyszczania organizmu z toksyn. Obok działań ukierunkowanych na przewrócenie równowagi gospodarki jonowo-elektrolitowej organizmu zapewniamy również działania mające na celu regenerację organizmu. 

Osoba na detoksie otrzymuje:

  • elektrolity, 
  • witaminy, 
  • glukozę. 

Powyższe substancje podawane dożylnie w odpowiednich proporcjach pozwalają na szybki powrót do zdrowia fizycznego i uzyskanie dobrego samopoczucia, które jest niezbędne podczas pierwszej fazy terapii uzależnień alkoholowych

Detoks realizujemy na zasadach prywatnego świadczenia usług medycznych. Oferujemy możliwość finansowania leczenia z programem Medi Raty. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących procedur obowiązujących w naszym ośrodku zapraszamy do kontaktu.

Interwencja

Ktoś bliski nie chce się leczyć? Nie widzi własnego uzależnienia? Nie widzi konsekwencji?
Zadzwoń do nas. Nasi interwenci kryzysowi przyjadą we wskazane miejsce.
Zrobimy co w naszej mocy, aby zabrać Uzależnionego na leczenie.

Pomożemy także i Tobie!