Skutki nadużywania alkoholu dla organizmu

 

 

Wszyscy wiemy, że alkohol szkodzi. Krótkofalowo wywołuje u nas nieprzyjemne uczucie kaca, które najczęściej mija po kilku godzinach. Z takim problemem mierzą się zarówno osoby pijące okazjonalnie, jak i alkoholicy. Ale skutki nadużywanie alkoholu są znacznie poważniejsze dla naszego zdrowia i mogą prowadzić do śmierci.

Okazjonalne picie alkoholu nie jest groźne dla zdrowia – oczywiście, jak każda używka również i alkohol ma konsekwencje dla naszego zdrowia. Jednakże to właśnie długofalowe i regularne picie powoduje duże spustoszenie w naszym organizmie. Jakie są skutki nadużywania alkoholu?

Nasza oferta

Prowadzimy terapie dla osób uzależnionych, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Konsekwencje – podstawa komunikacji z alkoholikiem

Alkoholizm przyczynia się przede wszystkim do zmian w naszym zachowaniu. Osoby uzależnione na pierwszym miejscu stawiają alkohol zaniedbując tym samym swoje codzienne obowiązki. Dla alkoholu zadłużają się, tracą relacje nawiązane z innymi domownikami i przyjaciółmi. W ich przypadku alkohol staje się priorytetem, w konsekwencji czego najczęściej mierzą się z samotnością, która nierzadko może przerodzić się także w inne poważniejsze stadia chorób psychicznych, które mogą nawet powodować agresję.

Przystań

Zmiany w wyglądzie osoby uzależnionej od alkoholu

Pomożemy

Jeżeli masz szereg pytań i nie znasz odpowiedzi, skontaktuj się z Naszymi specjalistami – chętnie Ci pomożemy!

Alkohol nie jest obojętny dla naszego wyglądu. Powoduje przede wszystkim czerwienie skóry czy ogólne zmęczenie organizmu, co widać między innymi po spuchniętych i przekrwionych oczach.

Im mocniejsze uzależnienie od alkoholu, tym zmiany w wyglądzie stają się bardziej wyraźne, bowiem dochodzi do niego ogólne zaniedbanie, szczególnie w higienie.

Poważne konsekwencje dla organizmu

Jednak to zmiany ogólne są dla osób nadużywających alkoholu najbardziej dotkliwe. Najpowszechniejszy jest oczywiście problem z wątrobą, który może skutkować nawet śmiercią. Alkohol nie jest też obojętny dla układu krążenia, nerek oraz trzustki. W wyniku regularnego picia mogą pojawić się również nowotwory, które szybko obejmą cały osłabiony alkoholem organizm.

Osoby nadużywające alkoholu mają również problemy seksualne – impotencja prowadzi do frustracji, co wpływa także na relacje w związkach.

Alkoholizm wpływa także na zaburzenia snu, co jest kolejnym elementem obciążającym organizm, który również pogarsza samopoczucie psychiczne. Wiele osób spożywających alkohol ma również zaburzone uczucie łaknienia, co prowadzi do obniżenia wagi.

Nadmierne spożywanie alkoholu ma duże konsekwencje dla naszego zdrowia, dlatego też w trakcie terapii alkoholowej konieczne jest przywrócenie równowagi całemu organizmowi wprowadzając nie tylko ruch, ale też zdrową dietę, która pozwoli na odbudowanie poszczególnych komórek i organów. Im dłużej nasze ciało narażone jest na nadużywanie alkoholu, tym trudniej wrócić do stanu sprzed alkoholizmu.

Interwencja

Ktoś bliski nie chce się leczyć? Nie widzi własnego uzależnienia? Nie widzi konsekwencji?
Zadzwoń do nas. Nasi interwenci kryzysowi przyjadą we wskazane miejsce.
Zrobimy co w naszej mocy, aby zabrać Uzależnionego na leczenie.

Pomożemy także i Tobie!