Po czym poznać, że organizm oczyszcza się z toksyn?

 

 

Detoks, czyli odtruwanie organizmu z toksycznych substancji psychoaktywnych to jeden z najważniejszych kroków w terapii odwykowej. Odtruwanie jest niezbędne do tego, aby można było przeprowadzić skuteczną terapię behawioralną. Detoks najlepiej przeprowadzać w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, gdzie można otrzymać profesjonalną opiekę podczas wystąpienia objawów, związanych z oczyszczaniem organizmu z toksyn.

Nasza oferta

Prowadzimy terapie dla osób uzależnionych, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Oczyszczanie organizmu z toksyn – objawy

Objawy oczyszczania organizmu z toksyn mogą być różne w zależności od tego, z jakimi toksynami mamy do czynienia. W przypadku zwykłego detoksu osoby zdrowej, najczęściej występujące symptomy odtruwania to:

 • zmiany skórne: trądzik i innego rodzaju wypryski mogą pojawić się, ponieważ wiele toksyn uwalnianych jest z organizmu przez skórę;
 • problemy z układem pokarmowym: toksyny usuwane są przez układ moczowy, pokarmowy oraz oddechowy. W trakcie detoksu mogą pojawić się wzdęcia, biegunki lub nadmierne oddawanie moczu;
 • osłabienie i zmęczenie: z oczyszczaniem organizmu może wiązać się z osłabienie i ospałość, zwłaszcza w pierwszych dniach. Dzieje się tak dlatego, że część energii organizmu skierowana jest na pozbywanie się substancji toksycznych z organizmu.

Warto wiedzieć, że każdy organizm jest inny i może inaczej reagować na usuwanie toksyn. Niektóre osoby nie zaobserwują żadnych niepokojących objawów, u innych pojawią się lekkie bóle głowy, a jeszcze inni mogą zmagać się z problemami natury jelitowej. W przypadku osób zdrowych objawy nie powinny w dużym stopniu zaburzyć codziennego funkcjonowania i minąć naturalnie po kilku dniach.

Inaczej wygląda sytuacja, podczas detoksu odwykowego, czyli odtruwania organizmu z substancji uzależniającej.

Przystań

Oczyszczanie organizmu

Pomożemy

Jeżeli masz szereg pytań i nie znasz odpowiedzi, skontaktuj się z Naszymi specjalistami – chętnie Ci pomożemy!

Detoks alkoholowy czy narkotykowy zaleca się wykonywać w zamkniętym ośrodku pod czujną opieką profesjonalistów przede wszystkim ze względu na tzw. symptomy odstawienne. Jest to szereg reakcji organizmu na gwałtowne odstawienie substancji uzależniającej. Dla wielu nałogowców to właśnie odtruwanie stanowi najcięższy etap powrotu do zdrowia.

 

Zespół abstynencji podczas oczyszczania organizmu z toksyn może objawiać się:

 • nudnościami i wymiotami;
 • drgawkami;
 • zmiennym ciśnieniem krwi;
 • nadmiernym poceniem się;
 • skurczami mięśni;
 • problemami ze snem;
 • stanami lękowymi;
 • omamami słuchowymi i wzrokowymi;
 • stanem depresyjnym.

Objawy detoksu – po czym poznać, że organizm oczyszcza się z toksycznych substancji

W skrajnych przypadkach odstawienie substancji odurzających, a szczególnie narkotyków, może doprowadzić do zapaści lub padaczki. 

Objawy odtruwania organizmu bywają bardzo intensywne i trudne do przejścia, jednak detoks to kluczowy element pełnej terapii. Należy też pamiętać o tym, że samo oczyszczenie ciała z toksyn nie leczy uzależnienia, jednak może stworzyć warunki do skutecznej terapii uzależnień.

Odtruwanie organizmu oferujemy w naszym prywatnym ośrodku terapii uzależnień w Warszawie.

Interwencja

Ktoś bliski nie chce się leczyć? Nie widzi własnego uzależnienia? Nie widzi konsekwencji?
Zadzwoń do nas. Nasi interwenci kryzysowi przyjadą we wskazane miejsce.
Zrobimy co w naszej mocy, aby zabrać Uzależnionego na leczenie.

Pomożemy także i Tobie!