Odtrucie

Regeneracja organizmu

Substancje psychoaktywne degradują organizm człowieka. Mają wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Ich długotrwałe przyjmowanie zaburza naturalną równowagę biochemiczną organizmu sprawiając, że odstawienie substancji jest jeszcze trudniejsze i wiąże się z doświadczaniem nieprzyjemnych symptomów zespołu odstawiennego. Regeneracja organizmu to pierwszy krok na drodze do zerwania z nałogiem. To także efektywny, a zarazem bezpieczny sposób na przerwanie ciągu alkoholowego czy narkotykowego.

Detoks alkoholowy ma na celu odtrucie organizmu z toksyn pochodzących z alkoholu etylowego. Profesjonalnie przeprowadzony detoks to także sposób na uzupełnienie niedoborów elektrolitów, soli mineralnych i witamin.

To pierwszy etap, w którym organizm pacjenta jest oczyszczany z substancji psychoaktywnych. Detoksykacja może być prowadzona w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych, a pacjent jest monitorowany pod kątem objawów odstawienia.

Podobnie jak w przypadku uzależnienia od substancji psychoaktywnych, detoksykacja może być konieczna w przypadku uzależnienia od leków. Wspomaga to organizm w pozbyciu się substancji i przejściu przez proces odstawienia.

Oczyszczenie organizmu z toksyn oraz wszystkiego, co w nim zalega i upośledza jego prawidłowe działanie jest bardzo ważne, szczególnie w przypadku osób nadużywających alkohol czy inne substancje psychoaktywne.

Leczenie depresji za pomocą infuzji ketaminy posiada liczne potencjalne korzyści, co czyni je atrakcyjną opcją dla pewnych pacjentów. Przeczytaj o zaletach  tego typu terapii. 

Prawidłowa regeneracja wymaga oczyszczenia organizmu z toksyn. W tym celu niezbędne jest przeprowadzenie detoksykacji. Profesjonalny detoks łagodzi skutki zespołu odstawiennego i pozwala na uzupełnienie niedoborów elektrolitów, soli mineralnych i witamin. Preparaty podawane są dożylnie ze względu na lepsze wchłanianie. Detoks można wzbogacić wlewami witaminowymi, które dodatkowo odżywiają organizm i wzmacniają.

Pacjentów zainteresowanych detoksem i regeneracją organizmu zachęcamy do skorzystania z oferty Ośrodka Leczenia Uzależnień Przy-stań. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.