Terapie

Przy-Stań Motiv

Terapia stacjonarna oparta na pracy indywidualnej z elementami pracy grupowej – czas trwania 5 tygodni.

Naszym pacjentom rekomendujemy pięciotygodniowy program terapeutyczny na miejscu czyli w spokojnej dzielnicy Konstancina-Jeziornej k. Warszawy. Usytuowanie ośrodka oraz specyficzny zdrojowy klimat sprawiają, że pobyt w naszym Ośrodku pozwala nie tylko na powrót do równowagi fizycznej, ale przede wszystkim mentalnej (psychicznej). Cisza i spokój oraz kameralne grono pacjentów i terapeutów z dala od gwaru miejskiego pozwalają na wyciszenie się i podjęcie skutecznej terapii. Nasze dwa Ośrodki dysponują całym zapleczem organizacyjnym wyposażonym w profesjonalne sale terapeutyczne i zgrany zespół fachowców, których wiedza i doświadczenie są niezaprzeczalnym atutem w procesie pomocy drugiemu człowiekowi.

Inne terapie

Prowadzimy terapie dla osób uzależnionych, współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.

Podczas pięciotygodniowego pobytu naszych pacjentów główny nacisk kładziemy na terapie indywidualną i grupową. Każdego dnia pacjenci maja wsparcie zarówno podczas spotkań indywidulanych z terapeutami jak i sami siebie wspierają w procesie wychodzenia z kryzysu w gronie innych pacjentów. Pacjenci są pod opieka psychiatry-jeśli występuje taka potrzeba, wypełniają testy psychologiczne na postawie których dowiadują się na jakim są etapie zdrowienia oraz na ich podstawie opracowywany jest unikalny- indywidualny plan terapeutyczny na „teraz” i na przyszłość. Uważamy, że jedna metoda terapeutyczna nie jest do zastosowania wobec wszystkich pacjentów jednakowo stąd też szczegółowe testy pozwalają określić z dużą precyzją skuteczny plan wobec konkretnej osoby. I wiemy, że ta metoda jest skutecznym początkiem na nowej drodze-bez środków chemicznych czy destrukcyjnych zachowań behawioralnych m.in. takich jak hazard, gry komputerowe czy seksoholizm.

Podczas gdy pacjent korzysta z pomocy specjalistów w ramach tego rodzaju terapii osoby bliskie mogą skorzystać z dwóch sesji informacyjnych na temat samej choroby po to, aby skutecznie wspierać osobę zmagająca się z chorobą. Nierzadko ta wiedza jest kluczem do powrotu do zdrowia pacjenta począwszy od relacji rodzinnych, na zawodowych kończąc. Sesje pomagają osobom współuzależnionym w zmaganiu się z nieswoją chorobą zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom.
Istnieje możliwość pozostania w ośrodku na tym typie terapii przez okres 14 dni (2 tygodni). Jest to skierowane przede wszystkim do osób, które nie mogą sobie pozwolić na dłuższy pobyt w ośrodku stacjonarnym.

Interwencja

Ktoś bliski nie chce się leczyć? Nie widzi własnego uzależnienia? Nie widzi konsekwencji?
Zadzwoń do nas. Nasi interwenci kryzysowi przyjadą we wskazane miejsce.
Zrobimy co w naszej mocy, aby zabrać Uzależnionego na leczenie.

Pomożemy także i Tobie!